SPRZECIWIAMY SIĘ PODWYŻCE CEN PALIW

Szanowni Państwo,

 

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce nie zgadza się na podwyżkę cen paliw.

 

Zwracamy się o wsparcie działań. Na stronie internetowej ZMPD znajdują się publikacje w tej sprawie. Uprzejmie proszę o zapoznanie się z nimi i namawianie do lektury przewoźników z Waszych  organizacji. Podejmijcie próby kontaktu z parlamentarzystami  wszystkich opcji politycznych, żeby przekazać im nasz sprzeciw i argumenty przemawiające przeciwko podwyżce. Na stronie www.zmpd.pl  jest link do Facebooka, na którym zbieramy polubienia i komentarze. Namawiajcie wszystkich kierowców – zawodowych i amatorów, żeby weszli na naszą stronę i poparli sprzeciw. Opinie na temat podwyżki cen paliw w formie listów e-mail zbieramy też pod adresem: paliwo.sprzeciw@zmpd.pl.  Adres jest otwarty dla wszystkich, przewoźników i zwykłych użytkowników samochodów. Wszystkie zebrane opinie przekażemy politykom.

Trzeba działać szybko, bo pomysłodawcom podwyżek bardzo się spieszy. Sejm ma się zająć się tą sprawą jeszcze w tym tygodniu. Chodzi o projekt Ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

W załączeniu pismo w tej sprawie Prezesa ZMPD Jana Buczka skierowane do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka. Link do pisma.