Urząd Miasta  i Zrzeszenie Przewoźników Drogowych w Ostrołęce zorganizowały  w dniu 11.04.2018 w sali kinowej OCK spotkanie związane z promocją Szkół Branżowych o kierunku Kierowca – Mechanik. W spotkaniu brali udział przedstawiciele Urzędu Miasta, dyrektorzy i pedagodzy z ZSZ nr 1 i ZSZ nr 2 oraz pedagodzy i uczniowie 3 klas gimnazjum.

Do wyboru szkoły  o  profilu kierowca – mechanik zachęcali zgromadzoną młodzież m.in. Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Pan Grzegorz Płocha, Prezes Zrzeszenia Przewoźników Drogowych w Ostrołęce Pan Mirosław Szczepankowski, Koordynator ds. Projektów Strategicznych Pan Artur Kalisiak reprezentujący Stowarzyszenie Pracodawców Transport i Logistyka Polska, Wiceprezes Targor –Truck Pani Agnieszka Wierzbowska.

Kolejnym punktem programu było spotkanie z młodzieżą uczącą się w Zespole Szkół Zawodowych nr. 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce w klasie o profilu kierowca    – mechanik.

Zgromadzeni uczniowie dowiedzieli się jak obecnie przedstawia się rynek, jeśli chodzi o zatrudnienie kierowców w transporcie międzynarodowym, na co zwrócić uwagę aby w przyszłości zdobyć dobrą pracę w branży transportowej.